Honeywell.com ACS
Honeywell

Gałęzie działania

 

Technika Lotnicza i Kosmiczna & Obrona

Honeywell jest światowym dostawcą lotniczych komponentów, silników, awioniki oraz spokrewnionych produktów i usług dla linii lotniczych, regionalnych i biznesowych samolotów, floty wojskowej i systemów obsługi naziemnej. W swojej ofercie mamy: Silniki APU, Silniki odrzutowe, turbo – śmigłowe, turbo – wałowe, Silniki morskie, Osprzęt silnikowy, Agregaty prądotwórcze, Elementy awioniki, Systemy kontroli lotu, Systemy ochrony środowiska, Systemy podwozia, Silniki APU, Systemy zarządzania energią, Wewnętrzne i zewnętrzne oświetlenie płatowca, Systemy płatowcowe, Usługi serwisowe.
Główni klienci Honeywell w branży Aerospace: EADS/Airbus, Bell, Boeing, Bombardier, Cessna, Dassault, Embraer, General Electric, Lockheed Martin, BAE Systems.

Czytaj więcej >> Technika Lotnicza i Kosmiczna & Obrona

 

Systemy Transportowe

Jako czołowy dostawca dla sektora motoryzacyjnego Honeywell Transportation Systems podnosi sprawność pojazdów oraz poprawia ich wygląd dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii, produktów najlepszych marek oraz rozwiązań globalnych, odpowiadając w ten sposób na potrzeby klientów z całego świata.
Oferta Transportation Systems obejmuje technologie Turbo oraz części do wytwarzania hamulców i materiały cierne sprzedawane pod markami Bendix® i Jurid®.

Czytaj więcej >> Turbo TechnologiesFriction Materials | Systemy Transportowe i Motoryzacyjne

 

Materiały Eksploatacyjne i Technologie

Firma Honeywell Performance Materials and Technologies jest głównym dostawcą materiałów specjalnych wysokiej jakości, które można znaleźć w prawie wszystkich przedmiotach codziennego użytku — zarówno w pracy, jak i w domu. Materiałami tymi są fluoropochodne węglowodorów, specjalistyczne folie, wysokiej jakości włókna, odczynniki i chemia laboratoryjna, materiały elektroniczne wysokiej czystości, materiały luminescencyjne, chemikalia wysokowartościowe i specjalistyczne, półprodukty oraz dodatki specjalne. Firma dostarcza też technologie i produkty dla rafinerii ropy naftowej, firm petrochemicznych oraz zajmujących się przetwarzaniem gazu ziemnego i odnawialnymi źródłami energii. Honeywell Performance Materials and Technologies produkuje te materiały w warunkach wysokiej i bardzo wysokiej czystości, dla zastosowań w przemyśle telekomunikacyjnym i elektronicznym, przemyśle samochodowym, technologiach sterowania warunkami otoczenia, działalności konstrukcyjnej, opakowaniach i kolorystyce, jak również w branży rolniczej i farmaceutycznej. Centrala firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Morristown, w stanie New Jersey. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w różnych częściach świata.

Barwniki fotograficzne PINA®
Barwniki fotograficzne PINA® mają liczne zastosowania w materiałach filmów. Specjalne sensybilizatory zamieniają czułość świetlną na pożądane kolory. Stabilizacja barwników fotograficznych pomaga wykonywać trwałe materiały fotograficzne. Barwniki IR umożliwiają bezpośrednie wykorzystanie danych komputerowych.

Barwniki luminescencyjne Lumilux®
Barwniki odblaskowe i luminescencyjne wykorzystywane są do celów ratowania życia, takich jak oznaczenia wyjść awaryjnych. Mogą być także stosowane do ochrony przed fałszerstwem ważnych dokumentów, takich jak karty kredytowe lub produkty markowe.

Chemikalia Oczyszczone
Oferta firmy Honeywell zawiera szerokie spektrum półproduktów organicznych i substancji aktywnych, wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym oraz do przygotowania produktów ochrony upraw. Oferta zawiera również silany i systemy elektrolitów.

Czynniki Chłodnicze
Honeywell jest ogólnoświatowym liderem w dziedzinie technologii fluoropochodnych węglowodorów (HFC). Szeroka gama czynników chłodzących oferuje przyjazne dla środowiska rozwiązania oraz obszerne wsparcie dla producentów klimatyzacji i sprzętu chłodzącego.

Dodatki Specjalne
Smary PVC oraz woski PE zawierają się w ofercie Dodatki Specjalne i są wykorzystywane w szerokim zakresie aplikacji. Istotne znaki firmowe tego typu produktów: Rheochem® smary do podwyższenia wydajności, A-C® Waxes, AClyn® jonomery o niskiej masie cząsteczkowej, ACumist®, Micronized PE woski, OptiPak™ kompozyty drewno-plastik.
Szerszy opis >> Polimery A-C® Polyoelfin www.acwax.com | Smary Rheochem® www.rheochem.com

Enovate®
Enovate® jest nazwą gatunku, opartych na fluoropochodnych węglowodoru, czynników pieniących Honeywell do sztywnych i elastycznych materiałów piankowych. Produkty Honeywell nie niszczą warstwy ozonowej i zapewniają lepsze własności izolacyjne i mają istotny wkład w ochronę środowiska.

Materiały Elektroniczne
Honeywell Electronic Materials jest głównym dostawcą materiałów dla przemysłu półprzewodnikowego, opracowującym i produkującym szeroką gamę elementów, wykorzystywanych w produkcji obwodów zintegrowanych.

Nieorganiczne Chemikalia Oczyszczone Honeywell Riedel-de Haën®
Oferta składa się z ważnych nieorganicznych chemikaliów specjalistycznych wysokiej czystości, wykorzystywanych w przemyśle szklanym, metalurgii, do spawania oraz lutowania, spoiw, polimerów, żywic, gum, jedzenia oraz kosmetyków.

Nylon
Honeywell Nylon jest producentem włókien i żywic nylon 6, materiałów włókienniczych i włókien alternatorów, specjalistycznych polimerów oraz półproduktów chemicznych. Jednocześnie jest on największym na świecie producentem kaprolaktamu oraz nawozów z siarczanu amonowego, z produkcją zlokalizowaną w jednym miejscu.

Rozpuszczalniki i Bioodczynniki
Honeywell zapewnia wysokiej czystości rozpuszczalniki zarówno dla małych zastosowań laboratoryjnych jak i do dużej produkcji. Oferta zawiera również szeroką gamę odczynników do syntezy DNS, RNS i peptydów. Dostępne są także preparaty specjalistyczne. Produkty te sprzedawane są pod marką Honeywell Burdick&Jackson. Oznaczają jakość, czystość i niezawodność.

Specjalistyczne Błony
Honeywell wytwarza zaawansowane błony specjalistyczne w oparciu o żywice fluoropolimerowe oraz poliamidowe o wysokich własnościach zaporowych przeciwko wodzie i tlenowi. Produkty te (Aclar®, Aegis® Aclon®, Capran®) wykorzystywane są przez różnego rodzaju przemysły do pakowania lekarstw, butelek PET oraz w przemyśle elektronicznym jak i lotniczym i kosmonautycznym.
Szerszy opis >> Aclar® | Aegis® | Capran®

Zaawansowane Włókna Spectra®
Włókna polietylenowe Honeywell Spectra® są dziesięć razy wytrzymalsze niż żelazo i lżejsze niż woda. Włókna te wykorzystywane są na liny, ochronę pojazdów, odzież ochrony osobistej, w zastosowaniach wojskowych, żyłkach siatek i wędek oraz wielu innych zastosowaniach.

 

Automatyka i Sterowanie

Honeywell Automatyka i Sterowanie oferuje produkty i usługi z zakresu automatyki domów (ogrzewanie, woda, regulacja, automatyka procesów spalania, automatyka dla instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych), budynków (HVAC, systemy zabezpieczania obiektów, systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru), przemysłowej (kompleksowe portfolio produktów i rozwiązań przemysłowych w zakresie systemów sterowania i zabezpieczeń oraz aplikacji zaawansowanych), komponentów automatyki.

Czytaj więcej >> Automatyka i Sterowanie