Honeywell.com ACS
Honeywell

Regulacja

Świat regulacji według Honeywell

W milionach mieszkań i domów na całym świecie, urządzenia regulacyjne Honeywell zapewniają ich użytkownikom komfort, zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz bezpieczeństwo. Poniżej opisano główne grupy produktowe w ramach technologii regulacji.

Regulatory pokojowe

W tym obszarze na szczególną uwagę zasługują termostaty programowalne serii CMT. Występują one w wersjach bezprzewodowych oraz tradycyjnych wersjach przewodowych. Oprócz termostatów programowalnych istnieje cała gama prostych termostatów mechanicznych oraz bardziej zaawansowanych termostatów elektronicznych.

Regulatory do systemów wielostrefowych i ogrzewania podłogowego

Na ten zakres rozwiązań składają się głównie urządzenia bezprzewodowe, umożliwiające sterowanie z jednego miejsca wszystkimi strefami grzewczymi w domu lub mieszkaniu. Najnowszym i najbardziej zaawansowanym systemem w ramach tej grupy produktowej jest system Evohome.

Regulatory pogodowe

Technologię regulacji pogodowej reprezentuje rodzina regulatorów SMILE SDC/DHC. Są to urządzenia, które w funkcji temperatury zewnętrznej, sterują pracą węzłów cieplnych, kotłów na paliwa płynne i stałe, obiegów grzewczych wysokotemperaturowych (ogrzewanie grzejnikowe) oraz niskotemperaturowych (np. ogrzewanie podłogowe). Dodatkowo są w stanie sterować systemem przygotowania ciepłej wody użytkowej w instalacjach wspomaganych układami solarnymi.

Urządzenia obiektowe (wykonawcze)

Produkty te są niezbędne w układach regulacji systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Na tą grupę produktową składają się takie urządzenia jak:

  • zawory i siłowniki liniowe i obrotowe,
  • termostaty przeciwzamrożeniowe,
  • siłowniki do przepustnic powietrza,
  • czujniki temperatury, jakości powietrza oraz wilgotności,
  • higrostaty i presostaty,
  • przetworniki i sygnalizatory,
  • przetwornice częstotliwości.